Valmentajat

Toiminnanjohtaja, aikuisvalmennus

Tapio "Tabu" Totro
040-5110666
tapio.totro@finlandtennis.com

 

Valmentajakoulutus: Tennisliiton huippuvalmentajatutkinto (VAT, IV taso) Tennis-Europe -ja ITF Worldwide coaches -konferensseja

Siviilikoulutus: Kasvatustieteiden maisteri

Valmennuspäällikkö, kilpavalmennuksen vastuuvalmentaja

Joni Wilenius
040-8247578
joni.wilenius@smashtennis.fi

 

Valmentajakoulutus: Tennisliiton kilpavalmentajakoulutus (III taso)

Juniorivalmennuksen vastuuvalmentaja

Juha Romppanen
050-367 5963
juha.romppanen@smashtennis.fi

 

Valmentajakoulutus: Tennisliiton kilpavalmentajakoulutus (III taso)

Siviilikoulutus: VTM

Aikuisvalmennuksen vastuuvalmentaja

Janne Eerikäinen
050-5358625
janne.eerikainen@smashtennis.fi
 

Valmentajakoulutus: Tenniksen Seuravalmentaja (Taso II), erilaisia valmennuksen opintoja ruotsalaisen opiston koulutusohjelmassa

Siviilikoulutus: Humanististen tieteiden kandidaatti 

Muuta: vuodesta 2004 eri medioissa tennisanalyyseja sekä tv-kommentointeja

Kilpavalmennus

Pasi Kinnunen
044-2105301
pasi.kinnunen@smashtennis.fi

 

Valmentajakoulutus: Tennisliiton huippuvalmentajatutkinto (VAT, IV taso), valmentajan erikoisammattitutkinto, Tennis-Europe - ja ITF Worldwide coaches -konferensseja

Kilpa- ja aikuisvalmennus

Juuso Nousiainen
0400-745751
juuso.nousiainen@smashtennis.fi

 

Valmentajakoulutus: Tennisliiton huippuvalmentajatutkinto (VAT, IV taso)

Kilpa-, aikuis- ja juniorivalmennus

Ville Juhamo
050-3791359
ville.juhamo@smashtennis.fi

Valmentajakoulutus: Tennisliiton seuravalmentajakoulutus (III Taso)

Siviilikoulutus: Ylioppilas

Kilpa-, aikuis-  ja juniorivalmennus

Piia Suomalainen
050-5737433
piia_suomalainen@hotmail.com

 

Valmentajakoulutus: Tennisliiton seuravalmentajakoulutus (II taso), kilpaillut 12 vuotta erilaisissa ammatilaisturnauksissa ympäri maailmaa

 

Aikuis- ja juniorivalmennus

Aleksi Brander
050-5650283
aleksi.brander@smashtennis.fi

 

Valmentajakoulutus: Tennisliiton seuravalmentajakoulutus (II Taso)

Siviilikoulutus: Koulutettu hieroja

Aikuis- ja juniorivalmennus

Laura Bukonte
040-8013868
laura.bukonte@gmail.com

Valmentajakoulutus: Tennisliiton seuravalmentajakoulutus (II Taso)

Siviilikoulutus: Fysiikan tohtori

Aikuis- ja juniorivalmennus

Jose Cerf
040-5330444
ppcerf@hotmail.com

 

Valmentajakoulutus: Saksassa suoritettu kilpavalmentajakoulutus (taso III)

Siviilikoulutus: Ammatillinen opettajankoulutus, DI

Aikuis- ja juniorivalmennus

Sakari von Gruenewaldt
050-5311106
sakari.von.gruenewaldt@pp1.inet.fi

 

Valmentajakoulutus: Tennisliiton seuravalmentajakoulutus (II taso)

Siviilikoulutus: Elämä Itä-Helsingissä

Juniorivalmennus, perheliikunta

Anna Jeskanen
050-5865503
annajeskanen@hotmail.com

 

Valmentajakoulutus: Tennisliiton ohjaajakoulutus (I taso, kesken)

Siviilikoulutus: Kotitalouden ja liikunnan aineenopettajaopiskelija

Aikuis- ja juniorivalmennus

Risto Jokinen
040-8143648
jokinenristope@gmail.com

 

Valmentajakoulutus: Tennisliiton ohjaajakoulutus (taso I), Van Der Meer -tekniikkaopetus, laaja-alainen squashkoulutus, ITF:n opetusmateriaali

Siviilikoulutus: Ylioppilas

Aikuis- ja juniorivalmennus

Mika Järvinen
040-5066962
mika.jarvinen@novision.fi

 

Valmentajakoulutus: Tennisliiton seuravalmentajakoulutus (II taso)

Aikuis- ja juniorivalmennus

Juha Koivunen
050-3465716
juha.koivunen@smashtennis.fi

 

Valmentajakoulutus: Tennisliiton seuravalmentajakoulutus (II taso)

Aikuis- ja juniorivalmennus

Timo Kulmala
045-2632881
timo.kulmala@smashtennis.fi

 

Valmentajakoulutus: Tennisliiton seuravalmentajakoulutus (II taso)

Siviilikoulutus: Ammatillinen tutkinto

Aikuis- ja juniorivalmennus

Antrei Lausti
040-8392023
antrei.lausti@smashtennis.fi

 

Valmentajakoulutus: Tennisliiton kilpavalmentajakoulutus (III taso)

Aikuis- ja juniorivalmennus, perheliikunta

Satu Sarelainen
044-0999866
niemisa@hotmail.com

 

Valmentajakoulutus: SVUL-seuraohjaajan koulutus, Tennisliiton seuravalmentajakoulutus II taso

Siviilikoulutus: Vaativan erityistason perheterapeutti

Aikuisvalmennus

Curt Selenius
0503831883
curt.selenius@kolumbus.fi


Valmentajakoulutus: Tennisliiton seuravalmentajakoulutus (II Taso)

 

Aikuis- ja juniorivalmennus

Lars Sjöman
0400-608433
bobi.sjoman@gmail.com


Valmentajakoulutus: Tennisliiton seuravalmentajakoulutus (II taso) & muita liiton koulutuksia 1960-luvulta lähtien, Van Der Meer -tekniikkaopetus

Aikuis- ja juniorivalmennus

Taito Suomalainen
050-3500789

 

Valmentajakoulutus: Tennisliiton ohjaajakoulutus (I taso)

 

Aikuisvalmennus

Erkki Viitasaari
040-5196784
erkki.viitasaari@hotmail.com

 

Valmentajakoulutus: Tennisliiton seuravalmentajakoulutus (II taso), Piia Suomalaisen valmentaja vuodesta 2006

Siviilikoulutus: FM, tohtorikoulutettava (HY)