Valmentajat

Tapio "Tabu" Totro
Smash ry:n toiminnanjohtaja, halliyhtiö Finland Tennis Oy:n toimitusjohtaja
Aikuisvalmennus


040-5110666
tapio.totro@finlandtennis.com

Valmentajakoulutus: Tennisliiton huippuvalmentajatutkinto (VAT, IV taso) Tennis-Europe -ja ITF Worldwide coaches -konferensseja

Siviilikoulutus: Kasvatustieteiden maisteri

Joni Wilenius
Valmennuspäällikkö, kilpavalmennuksen vastuuvalmentaja


040-8247578
joni.wilenius@smash.fi

Valmentajakoulutus: Tennisliiton kilpavalmentajakoulutus (III taso)

Juha Romppanen
Juniorivalmennuksen vastuuvalmentaja


050-367 5963
juha.romppanen@smash.fi

Valmentajakoulutus: Tennisliiton kilpavalmentajakoulutus (III taso)

Siviilikoulutus: VTM

Janne Eerikäinen
Aikuisvalmennuksen vastuuvalmentaja


050-5358625
janne.eerikainen@smash.fi

Valmentajakoulutus: Tennisliiton kilpavalmentajakoulutus (III taso), erilaisia valmennuksen opintoja ruotsalaisen opiston koulutusohjelmassa

Siviilikoulutus: Humanististen tieteiden kandidaatti

Muuta: vuodesta 2004 eri medioissa tennisanalyyseja sekä tv-kommentointeja

Pasi Kinnunen
Kilpavalmennus


044-2105301
pasi.kinnunen@smash.fi

Valmentajakoulutus: Tennisliiton huippuvalmentajatutkinto (VAT, IV taso), valmentajan erikoisammattitutkinto, Tennis-Europe - ja ITF Worldwide coaches -konferensseja

Ville Juhamo
Kilpa-, aikuis- ja juniorivalmennus


050-3791359
ville.juhamo@smash.fi

Valmentajakoulutus: Tennisliiton seuravalmentajakoulutus (III Taso)

Siviilikoulutus: Ylioppilas

Piia Suomalainen
Kilpa-, aikuis-  ja juniorivalmennus


050-5737433
piia_suomalainen@hotmail.com

Valmentajakoulutus: Tennisliiton seuravalmentajakoulutus (II taso), kilpaillut 12 vuotta erilaisissa ammatilaisturnauksissa ympäri maailmaa

 

Aleksi Brander
Aikuis- ja juniorivalmennus


050-5650283
aleksi.brander@smash.fi

Valmentajakoulutus: Tennisliiton seuravalmentajakoulutus (II Taso)

Siviilikoulutus: Koulutettu hieroja

Laura Bukonte
Aikuis- ja juniorivalmennus


040-8013868
laura.bukonte@gmail.com

Valmentajakoulutus: Tennisliiton seuravalmentajakoulutus (II Taso)

Siviilikoulutus: Fysiikan tohtori

Jose Cerf
Aikuis- ja juniorivalmennus


040-5330444
ppcerf@hotmail.com

Valmentajakoulutus: Saksassa suoritettu kilpavalmentajakoulutus (taso III)

Siviilikoulutus: Ammatillinen opettajankoulutus, DI

Sakari von Gruenewaldt
Aikuis- ja juniorivalmennus

050-5311106
sakari.von.gruenewaldt@pp1.inet.fi

Valmentajakoulutus: Tennisliiton seuravalmentajakoulutus (II taso)

Siviilikoulutus: Elämä Itä-Helsingissä

Risto Jokinen
Aikuis- ja juniorivalmennus


040-8143648
jokinenristope@gmail.com

Valmentajakoulutus: Tennisliiton ohjaajakoulutus (taso I), Van Der Meer -tekniikkaopetus, laaja-alainen squashkoulutus, ITF:n opetusmateriaali

Siviilikoulutus: Ylioppilas

Mika Järvinen
Aikuis- ja juniorivalmennus


040-5066962
mikajarvinen1@gmail.com

Valmentajakoulutus: Tennisliiton seuravalmentajakoulutus (II taso)

Antrei Lausti
Aikuis- ja juniorivalmennus


040-8392023
antrei.lausti@smash.fi

Valmentajakoulutus: Tennisliiton seuravalmentajakoulutus (II taso)

Satu Sarelainen
Aikuis- ja juniorivalmennus, perheliikunta


045-8020103
satu.sarelainen@smash.fi

Valmentajakoulutus: SVUL-seuraohjaajan koulutus, Tennisliiton seuravalmentajakoulutus II taso

Siviilikoulutus: Vaativan erityistason perheterapeutti

Curt Selenius
Aikuisvalmennus


0503831883
curt.selenius@kolumbus.fi

Valmentajakoulutus: Tennisliiton seuravalmentajakoulutus (II Taso)

Kari Siukonen
Aikuis- ja juniorivalmennus


050-063 9085
kari.siukonen@saunalahti.fi

Valmentajakoulutus: Tennisliiton huippuvalmentajatutkinto (taso III), lopputyönä syöttö ja sen rytmitys.

Siviilikoulutus: Rummunsoitonopettaja musiikkiopistossa, kasvatustieteiden opintoja yliopistossa.

 

Lars Sjöman
Aikuis- ja juniorivalmennus


0400-608433
bobi.sjoman@gmail.com

Valmentajakoulutus: Tennisliiton seuravalmentajakoulutus (II taso) & muita liiton koulutuksia 1960-luvulta lähtien, Van Der Meer -tekniikkaopetus

Taito Suomalainen
Aikuis- ja juniorivalmennus


050-3500789
taito.suomalainen@kolumbus.fi

Valmentajakoulutus: Tennisliiton ohjaajakoulutus (I taso)

 

Erkki Viitasaari
Aikuisvalmennus


040-5196784
erkki.viitasaari@hotmail.com

Valmentajakoulutus: Tennisliiton seuravalmentajakoulutus (II taso), Piia Suomalaisen valmentaja vuodesta 2006

Siviilikoulutus: FM, tohtorikoulutettava (HY)

Ville-Petteri Ahti
Kilpavalmennus


0443505354
ville-petteri.ahti@smash.fi

Valmentajakoulutus: Opiskelee ammattivalmentajan tutkintoa

Aidar Ali
Aikuisvalmennus


045-3428881
aidar.ali.fi@gmail.com

Jarmo Hankivaara
Aikuisvalmennus


050-4144586
jhankivaara@gmail.com

Valmentajakoulutus: Tennisliiton seuravalmentajakoulutus (II taso)

Anna Jeskanen
Aikuis- ja juniorivalmennus


050-5865503
anna.jeskanen@smash.fi

Valmentajakoulutus: Tennisliiton ohjaajakoulutus (I taso)
Siviilikoulutus: Kotitalouden ja liikunnan aineenopettaja

Jani Nieminen
Aikuisvalmennus

050-4100658
jjk.nieminen@gmail.com
 

Iga Piotrowska
Aikuis- ja juniorivalmennus


050-5727926
piotrowskaiga@gmail.com

Valmentajakoulutus: Tennisliiton seuravalmentajakoulutus (II taso)

Antti Solapuro
Aikuisvalmennus


040-7763344
ap.solapuro@gmail.com

Valmentajakoulutus: Tennisliiton ohjaajakoulutus (I taso)

Lasse Tammela
Aikuis- ja juniorivalmennus


050-4414047
tammela.lasse@gmail.com

Valmentajakoulutus: Tennisliiton seuravalmentajakoulutus (II taso)

Jussi Tiainen
Aikuisvalmennus


044-2111130
jussi99.tiainen@gmail.com

Jaana Torvinen
Aikuis- ja juniorivalmennus


040-8388393
jaana.torvinen@hotmail.com

Valmentajakoulutus: Tennisliiton ohjaajakoulutus (I taso)

Harri Vainikka
Aikuisvalmennus


050-5566339
harri.j.vainikka@gmail.com

Valmentajakoulutus: SVUL:n seuraohjaajatutkinto C-perusosa

Aki Venesjärvi
Aikuis- ja juniorivalmennus


044-5049894
aki.venesjarvi@gmail.com

Valmentajakoulutus: Tennisliiton ohjaajakoulutus (I taso)

Aeeda Ahmadi
Juniorivalmennus (apulaisohjaaja)

 

Ulla Ranttila
Juniorivalmennus (apulaisohjaaja)

 

Renata Zir
Juniorivalmennus (apulaisohjaaja)

 

Jessica Åström
Juniorivalmennus (apulaisohjaaja)