TimanttiTour pelattiin lauantaina Olarissa

28.4.2014

16 midiä ja 24 miniä antoivat pallolle kyytiä

TimanttiTourin kevään kolmas osakilpailu pelattiin lauantaina Olarissa. Smashiläisten lisäksi mukana oli runsas joukko osallistujia GT:stä Susa Etumäen johdolla.

 

Edistyneet midit pelasivat kahdessa lohkossa ja sen jälkeen jatkopelit. Semifinaaleissa Samu Kaasinen voitti Markus Vainikan ja Rasmus Rapo Benjamin Laukkosken. Finaalissa Rasmus oli Samua parempi 3-1, ja näin heltisi ensimmäinen TimanttiTourin osakilpailuvoitto!

 

Starttimidit pelasivat yhdessä lohkossa, ja eniten voittoja keräsi Smash-Espoon Topi Hero. Kakkossijan nappasi Ella Tikkanen GT:stä ja kolmossijan Felix Lowe GT:stä.

 

Mineissä A-lohkon voitti Olli Leino Ketsistä, Samu Kaasinen oli toinen ja Kia Kauppila kolmas. B-lohkossa Topi Hero voitti kahdeksan ottelua ja kuusi voitettua ottelua saalistivat Randa Ali, Milana Kanarskaja ja Roope Autio Smash-Espoosta. C-lohkon voitti Tilda Lönngren Smash-Espoosta, kakkonen oli Lassi Kaasinen ja kolmonen Rico Annom Smash-Espoosta.

 

Kiitokset Susa Etumäelle ja vanhemmille avusta kisajärjestelyissä!

 

Seuraavat kisat ovat Helsingissä 24.5. Tervetuloa mukaan!