Smashilaiset menestyivät hienosti viikonlopun kilpailuissa

22.11.2010

Monta luokkavoittoa eri sarjoista

Finland Tennis Club:

Miehet C- luokka
Välierät:
Niklas Hellström- Fredrik Railo 7-5,6-2
Ville Pakarinen- Peik Havunta 6-4,6-1
Finaali:
Pakarinen- Hellström 6-2,6-4

Miehet D- luokka
Välierä:
Ville Puhlin- Kristina Parviainen 6-4,6-4

Naiset C- luokka
Välierä:
Mari Hentunen- Tiina Ketola 6-1,6-2
Finaali:
Hentunen- Anna Hedman 6-1,1-6,6-3

Miehet B- luokka 4- peli
Välierät:
Tapio Totro/ Tuomas Eskola- Antti Solapuro/ Riku Solapuro 6-1,6-0
Finaali:
Totro/ Eskola- Jaakko Lehto/ Aleksi Muotka 6-2,6-1

Miehet C- luokka 4- peli
Välierät:
Antti Solapuro/ Esa Vaartaja- Leo Nylander/ Tuomas Kaprio 7-6,7-5
Rasmus Nikander/ Kim Kauppila- Ilari Vesanen/ Antti Vesanen 6-3,3-0 rtd.
Finaali:
Solapuro/ Vaartaja- Nikander/ Kauppila 6-1,6-2

Miehet D- luokka 4- peli
Välierä:
Tarmo Havunta/ Ville Puhlin- Teemu Ruoslahti/ Ville Nykänen 6-0,6-3
Finaali:
Veli- Pekka Ylönen/ Riku Kemppi- Havunta/ Puhlin 6-1,6-1

Kotka:

Miehet B- luokka
Välierät:
Anton Tauru- Joona Koivula 6-2,6-3
Valtteri Ahti- Iina Soikkeli 6-4,6-4
Finaali:
Ahti- Tauru 6-3,6-4

Miehet C- luokka
Välierät:
Onni Olsson- Vesa Ahti 6-1,6-1
Riku Koskinen- Vilma Torkkeli 6-2,6-4
Finaali:
Olsson- Koskinen 7-5,6-0

Naiset C- luokka
Välierät:
Marita Pesu- Jutta Kumpulainen 6-7,6-2,6-3
Anni Soikkeli- Vilma Torkkeli 6-1,6-0

Pojat 13v
Välierä:
Valtteri Ahti- Riku Koskinen 6-3,6-2
Finaali:
Ahti- Patrick Kaukovalta 6-1,6-7,6-2

Pojat 10 vuotta
Lohko:
1. Luukoas Ristola
3. Juuso Pylkkänen

Tytöt 13 vuotta
Välierä:
Oona Orpana- Venla Ahti 6-4,6-3
Finaali:
Orpana- Teresa Hotanen 6-3,6-3

Tytöt 10 vuotta
Lohko:
1. Oona Orpana
2. Venla Ahti

Klaukkala:

Pojat 10 vuotta
Välierä:
Nino Salonen- Markus Järvi 6-0,6-0
Finaali:
Salonen- Leo Ussher 6-1,6-2

Tytöt 10 vuotta
Välierä:
Diana Mikkola- Sofia Rantanen 6-3,6-2
Finaali:
Mikkola- Sonja Keränen 6-3,6-2

Pori

Miehet A- luokka
Välierä:
Miika Roiha- Leevi Säätelä 6-1,6-0
Finaali:
Roiha- Dennis Kazistov 2-6,6-4,6-3

Laajasalo

Pojat 12 vuotta
Välierä:
Jaakko Eskola- Kalle Laitinen 6-1,7-5
Finaali:
Niko Nylund- Eskola 6-0,6-0

Finland Tennis Clubin, Kotkan, Klaukkalan, Porin ja Laajasalon lisäksi kansallisia pelattiin Jyväskylässä, Kajaanissa ja Hyvinkäällä. Kaikkien kilpailuiden kaaviot ja Smashilaisten tulokset löytyvät osoitteesta www.tennisassa.fi

Ensi viikolla kansallisia pelataan Finland Tennis Clubilla, Turussa, Vantaalla, Espoossa ja Tampereella. Kaikkien kilpailuiden kutsut ja kaaviot löytyvät osoitteesta www.tennisassa.fi.