Smashin ja Finland Tennis Clubin tapahtumakalenteri syyskaudelle 2014

3.9.2014

Tenniksen SM-liigaa ja sulkiksen Joukkue SM-kisat uusituilla pinnoilla 1.-2.11.2014

5.-7.9                                  Smash – Cup MD, NC, PT 10, 12 ja 14

12.-14.9                               Smash – Espoo Syysturnaus MB3, MC2 ja P9

13.-14.9                             (kello 12-15) Tenniksen peruskurssi

13.9                                     Dunlop-Kotka-Cup, päiväkisa MA, MB, MC, MD ja NA

13.9                                     klo 10.30-13.30 (midit, oranssi pallo), klo 14.00-17.00 (minit), Timantti Tour

14.9                                     klo 17.30-19.30 Aikuisten peli-ilta Januksessa

14.9                                     klo 15.00-17.00 Junioreiden peli-ilta Massakuplassa

20.-21.9                               peruskurssi aikuisille (aloittelijoille), klo 12-14

20.-21.9                              klo 13-16 Olarin peruskurssi

20.9                                     Sportia Racketlon Tour 1.osakilpailu klo.15.00

27.9                                     Naiset SM-liiga Smash – TCT klo 17.30 Naiset SM-liiga

27.9                                     Naiset SM-liiga Smash-Kotka  -  GVLK klo 13.00 Kotkassa
28.9                                     Miehet SM_liiga Smash – HVS klo 10.30

28.9.                                   Naiset SM-liiga Smash-Kotka  -  OVS klo 12.00  Kotkassa

 

 

 

LOKAKUU

 

1.-2.10                                Sulkapallon Joukkue SM

4.10                                     kello 12.00-14.00 Kahden tunnin treenit

4-5.10                                 klo 13-16 Olarin peruskurssi

10.-12.10                            Smash – Espoo Cup MA3, MB3 ja MD

10.-12.10                            SEB JGP PT 12 ja 16

11.10                                   Dunlop-Kotka-Cup, päiväkisa MA, MB, MC, MD ja NA

17.-19.10                             Smash – Tournament MB, MD, NB, NC, TP 12 ja 14

18.10                                   Miehet SM_liiga Smash – KarTe klo 17.30
18.10                                   Miesten SM-liiga Smash-Kotka  -  TCT, klo 13.00 Kotkassa

18.10                                   Sportia harrastajasulkis Tour 1.osakilpailu klo.10.00

19.10                                   Miehet SM_liiga Smash – Smash – Kotka klo 10.30

20.-25.10                            Smash Seniorit M65, M70 ja M 75

25.10                                   (kello 15-17) TENNISKLINIKKA (TEEMA: LENTOLYÖNNIT)

25.10                                   klo 12.00-15.00 (midit), 15.00-18.00 (minit), Olari, Espoo, Timantti Tour

25.10                                   klo 9.00-12.00 Massakentät 11,12 ja 13 Gatorade Tour

25.10                                   Sportia Racketlon Tour 2.osakilpailu klo.15.00

25.-26.10                            (kello 12-15) Tenniksen peruskurssi

25.-26.10                             peruskurssi aikuisille (aloittelijoille), klo 12-14

26.10                                   klo 17.30-19.30 Aikuisten Peli-ilta Januksessa

26.10                                   klo 15:30-17:30 Junioreiden Peli-ilta Januksessa

31.10-1.11                          Smash – Espoo Open MA, MC ja MD

 

MARRASKUU

 

31.10-1.11                         Smash – Espoo Open MA, MC ja MD

5.11                                     klo 10.30-13.30 (midit, oranssi), 14.00-17.00 (minit), Helsinki, Timantti Tour

8.-9.11                                 (kello 12-15) Tenniksen jatkokurssi

8.-9.11                                 Sportia Sulkis Junior Tournament klo.9.00

9.11                                     klo 17.30-19.30 Aikuisten peli-ilta Januksessa

9.11                                     klo 15:00-17:00 Junioreiden peli-ilta Massakuplassa

15.11                                   klo 9.00-12.00 Massakentät 11,12 ja 13 Gatorade Tour

15.11                                   Dunlop-Kotka-Cup, päiväkisa MA, MB, MC, MD ja NA

15.-16.11       (kello 12-15) Tenniksen peruskurssi

21.-23.11       Smash MA, MB2, MC, PT 11 ja 13

29.11                                   kello 13.00-15.00 Kahden tunnin treenit

29.11                                   Sportia Racketlon Tour 3.osakilpailu klo.15.00

29.11                                   10.30-14.30 (midit, oranssi), 14.30-18.30, Helsinki (STL:n                kilpailusarjaan kuuluva

                                            turnaus. Osallistujamäärä rajoitettu. Ilmoittautuminen vain tennisässän kautta.)                                                 Timantti Tour

29.-30.11                             klo 13-16 Olarin peruskurssi

29.-30.11                              peruskurssi aikuisille (aloittelijoille), klo 12-14

 

 

JOULUKUU

 

5.-7.12                                Smash Itsenäisyypäivä MA3,MB2,MC,NC PT 9,12, 14

6.12                                     Sportia harrastajasulkis Tour 2.osakilpailu klo.10.00

6.12                                     Naiset SM-liiga  Smash – HLK klo 12.30
6.12.                                    Miesten SM_liiga Smash-Kotka  -  JTS klo 13.00 Kotkassa
7.12.                                    Miesten SM-liiga Smash-Kotka  -  KarTe klo 12.00 Kotkassa

13.12                                   Sportia harrastajaneluri klo.10.00

13.12                                   klo 9.00-12.00. Kisa pelataan Olari Tennis-hallissa. Gatorade Tour

13.12                                   klo 10.30-13.30 (midit, oranssi), klo 14.00-17.00 (minit), Helsinki Timantti Tour

13.-14.12                           (kello 12-15) Tenniksen peruskurssi

14.12                                   klo 17.30-19.30 Aikuisten peli-ilta Januksessa

14.12                                   klo 15:00-17:00 Junioreiden peli-ilta massakuplassa

22.12.                                  Syyskauden viimeiset harjoitukset
23.12.-1.1.15                     Joululoma valmennuksista

Liitteet