Kesän kurssi-, leiri-, tapahtuma- ja valmennustoiminta käynnistyy 1.6.2020 - Summer activities start 1 June

15.5.2020 klo 20:30

Valmennus-, kurssi- ja tapahtumatoiminnan keskeytys jatkuu 31.5.2020 saakka - Coaching and event activities suspended until the end of May

Information in English can be read on the bottom of the page

Smashin valmennus-, kurssi- ja tapahtumatoiminnan keskeytys jatkuu 31.5.2020 saakka Valtioneuvoston, Olympiakomitean ja mailapelien lajiliittojen tällä viikolla antamien suositusten pohjalta. Toisin sanoen sisäkauden 2019-2020 valmennustoimintaa ei enää jatketa. Poikkeuksena Helsingin ja Kotkan tenniksen kilpavalmennusharjoittelu, joka aloitetaan ensi viikolla ulkokentillä Suomen Tennisliiton tekemien suositusten mukaisesti. Kilpavalmennettavia tiedotetaan asiasta erikseen tarkemmin.

Kurssi-, tapahtuma- ja kesävalmennustoimintamme käynnistyy jo tehtyjen suunnitelmien mukaan 1.6.2020. Tulemme huomioimaan toiminnassamme edelleen valtion ohjeistukset, turvallisuuden sekä väljyys- ja hygieniasäännöt. Valtioneuvoston ohjeistusten mukaan 1.6.2020 alkaen kokoontumisrajoituksia voidaan nostaa 10 henkilöstä 50 henkilöön.

Lasten kesäleirien ja -kurssien ilmoittautuminen on ollut käynnissä normaalisti – nyt kannattaa viimeistään ilmoittautua mukaan! Myös kesän aikuisten kurssien ja klinikoiden ilmoittautuminen on avattu, klikkaa lisätietoja alta ja ilmoittaudu mukaan!

Helsinki, Smash Center kesä 2020:
Lasten tenniksen kesäleirit ja -kurssit
Lasten kesän mailapelikoulut (sulkis, padel, pingis, squash)
Aikuisten tenniskurssit ja tapahtumat
Pingiksen kesäleiri lapsille ja pingiksen kesävalmennus aikuisille ja kilpajunioreille
Padelin peruskurssit

Helsinki, Kaisaniemen tenniskentät kesä 2020:
Aikuisten tenniskurssit, klinikat ja tapahtumat

Espoo, Olarin tennishalli kesä 2020:
Lasten tenniksen kesäleirit ja -kurssit
Aikuisten tenniskurssit, klinikat, kesävalmennus ja tapahtumat

Tulemme lähipäivinä vielä täydentämään tietoja kesätoimintamme osalta. Pyrimme järjestämään monipuolisesti kurssi-, klinikka- ja tapahtumatoimintaa! Seuraa ilmoittelua ja tule mukaan!

Ilmoittautuminen ensi kauden 2020-2021 valmennuksiin on osittain jo avattu ja kaikki ilmoittautumiset tullaan avaamaan viimeistään kesäkuun aikana:

Helsingin tenniksen aikuisvalmennus, kausi 2020-2021

Helsingin tenniksen juniorivalmennus, kausi 2020-2021

Espoon tenniksen aikuisvalmennus, kausi 2020-2021

Espoon tenniksen juniorivalmennus, kausi 2020-2021

Pingiksen aikuis- ja juniorivalmennus, Helsinki, kausi 2020-2021

Padelin aikuis- ja juniorivalmennus, Helsinki, kausi 2020-2021

Squashin aikuis- ja juniorivalmennus, Helsinki, kausi 2020-2021

Sulkapallon aikuis- ja juniorivalmennus, Helsinki, kausi 2020-2021

Mailapelihallimme Smash Center, Olarin tennishalli ja Kotkan Tennishalli ovat avoinna ja hallien toiminta jatkuu nykyisillä rajoituksilla ja suosituksilla ainakin 31.5.2020 saakka. Seuraamme tilannetta ja tiedotamme, mikäli halliemme toimintaan tulee muutoksia 1.6.2020 alkaen. Lisätietoja hallitoimiemme rajoituksista täällä.

Hyvää alkavaa kesää ja kiitos kaudesta 2019-2020!

- - -

We will continue to suspend all our training, course and event activities until the end of May based on the instructions given this week by the Finnish Government and Olympic Committee. In other words the indoor training season 2019-2020 is now finished, except the players in competitive tennis training (kilpavalmennus) will start outdoor trainings next week following special instructions given by the Finnish Tennis Association. These players will be informed more closely.

Our course, event and summer training activities will start on 1 June. We will still pay attention to the special guidelines as well as safety and hygiene instructions. The gathering limit will be raised from 10 to 50 people starting 1 June.

The registration for children’s summer camps and courses has already been ongoing – at the latest now is the time to register and come along! Also registration for adult's courses, training and events are now open, please see the links below for further information (in Finnish).

Helsinki, Smash Center summer 2020:
Summer camps and courses for kids / tennis
Summer camps for kids / badminton, table tennis, squash and padel
Tennis courses and events for adults
Summer camp for kids / table tennis
Table tennis training in the summer 2020 for adults and juniors

Padel basic courses

Helsinki, Kaisaniemi Tennis Courts (Kaisaniemen tenniskentät) summer 2020:
Tennis courses and events for adults

Espoo, Olari Tennishall (Olarin tennishalli) summer 2020:
Tennis summer camps and courses for kids
Tennis courses, events and training for adults

We will update the information on our website regarding other summer activities in the coming days. We aim to organize a versatile set of events and courses!

The registration for the training of the next season 2020-2021 has partly been ongoing already and the rest will be opened latest during June:

Helsinki tennis training for adults, season 2020-2021

Espoo tennis training for adults, season 2020-2021

Espoo tennis training for kids, season 2020-2021

Table tennis training for adults and kids, Helsinki, season 2020-2021

Padel training for adults and kids, Helsinki, season 2020-2021

Squash training for adults and kids, Helsinki, season 2020-2021

Badminton training for adults and kids, Helsinki, season 2020-2021

Smash Center, Olarin tennishalli and Kotkan tennishalli are open and playing is allowed by following the present guidelines and restrictions at least until the end of May 2020. We will follow the development of the coronavirus situation and inform if there are any changes to these guidelines from 1 June onwards. Please read more here.

We wish everyone a wonderful start of the summer and thank you for the season 2019-2020!